cpa
29 آذر 1401 - 22:33

انتقاد از عدم اجرای صحیح آمایش در کشور / بدهی 800 میلیارد تومانی تامین اجتماعی به بیمارستان‌های آذربایجان شرقی

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم اجرای صحیح آمایش در کشور گفت: در آمایش اشتباهاتی شده که باید آمایش مورد بازنگری اساسی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بناب، مهدی عیسی زاده شامگاه امروز در آیین کلنگ زنی در درمانگاه مجهز پلی تکنیک تأمین اجتماعی بناب با اشاره به موقعیت خاص جغرافیایی شهرستان بناب اظهار کرد: جمعیت کارگری در شهرستان بناب متمرکز است و باید برای حل مشکلات آنها قدم های لازم را برداشت.

وی با انتقاد از عدم اجرای صحیح آمایش در کشور خاطرنشان کرد: در آمایش اشتباهاتی شده که باید آمایش مورد بازنگری اساسی قرار گیرد.

عیسی زاده در ادامه شاخص های موجود برای بناب را پیش نیازی برای ارائه خدمات تأمین اجتماعی مناسب برای شهرستان بناب خواند و افزود: آنگونه که باید خدمات دهی مناسب برای این ظرفیت عظیم نیروی کارگری و ظرفیت ترانزیتی شهرستان پیش بینی نشده و نیاز به بازبینی مجدد دارد.

 نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: درمانگاه تأمین اجتماعی بناب روزانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر مراجعه کننده دارد و این نشان دهنده نیاز مبرم مردم جهت بهره مندی از حمایت و تأمین منابع مورد نیاز از سوی تأمین اجتماعی است و در همین راستا شهرستان بناب آماده واگذاری و اهدای زمین رایگان به منظور احداث بیمارستان برای مراجعه کنندگان است.

حجت الاسلام محمد باقری بنابی با انتقاد از عدم پرداخت مطالبات بیمارستان ها اذعان کرد: این مشکل در کل بیمارستان های کشور مطرح است به گونه ای که تأمین اجتماعی هم اکنون برای بیمارستان های آذربایجان شرقی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان و برای بیمارستان های شهرستان بناب ۴۰ میلیارد تومان بدهی دارد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 923416