cpa
04 بهمن 1401 - 12:19

واگذاری ۷۲ دستگاه ماشین کشاورزی به دیم کاران ایلامی

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان ایلام گفت: در راستای اجرای طرح جهش تولید در دیم زارها ۷۲ دستگاه ماشین کشاورزی به کشاورزان دیم کار واگذار شد.

محمد زارع  مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) استان ایلام صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام گفت: در راستای حمایت از کشاورزان دیمکار، امسال ۷۲ دستگاه  ادوات مختلف کشاورزی با ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

وی افزود: بیش از ۸۲ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه با بازپرداخت ۷ ساله و اقساط ۶ ماه یک بار در اختیار متقاضیان خرید ادوات کشاورزی قرار گرفته است.
 

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان ایلام گفت: توجه به وجود اراضی کشاورزی گسترده و مستعد در استان، در صورت فعال کردن اراضی دیم می‌تواند نقش بسیار مهمی در افزایش تولید محصولات کشاورزی و بخصوص گندم ایفا کرد.

زارع به اداوات کشاورزی واگذار شده در این زمینه اشاره کرد و گفت: دستگاه سم‌پاش، مستقیم‌کار، زیر شکن، کمباین، بیلر، موور، ریک، سنگ جمع‌کن، پهپاد سم‌پاش و تسهیلات تعمیرات کمباین از جمله ادوات واگذار شده توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، در استان می باشند.

 وی با تاکید بر این که در رابطه با بیمه محصولات کشاورزی نیز حمایت صورت می‌گیرد گفت: به ازای هر هکتار بیمه محصولات کشاورزی دیم ۴۰ درصد تخفیف حق بیمه در نظر گرفته شده است.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استان ایلام در پایان تصریح کرد: حمایت از کارشناسان جهاد کشاورزی جهت اجرای برنامه‌های آموزشی_ترویجی را از راهبردهای طرح جهش تولید است که در این زمینه نیز  ۱۶ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم انواع کودهای آلی نیز در اختیار کشاورزان دیمکار استان قرار گرفته است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 994699