cpa
04 بهمن 1401 - 13:30

سیاست و اولویت دولت تحقق فعالیت‌های اقتصادی با کشورهای همسایه است

خرم‌آباد- سرکنسول ایران در اربیل عراق تاکید کرد: سیاست و اولویت دولت سیزدهم تحقق فعالیت‌های اقتصادی با کشورهای همسایه است.

به گزارش خبرنگار مهر، نصرالله رشنودی امروز سه شنبه در همایش توانمندی‌های صادراتی لرستان با اشاره به روابط دیرینه و پایدار ایران و عراق با یکدیگر به واسطه همسایگی و قراردادها و تعاملات تاریخی، تجاری، فرهنگی، اجتماعی و فرهنگی، اظهار داشت: با وجود همه این تعاملات و روابط، هنوز به آن سطح مطلوب در این رابطه نرسیده‌ایم و از فرصت‌ها آن طور که باید استفاده نشده است.

وی با بیان اینکه ایران همیشه در شرایط سخت و در مقاطع مختلف در کنار مردم عراق و اقلیم کردستان بوده است، گفت: دولت سیزدهم اولویت فعالیت‌های خود را بر مبنای تعاملات اقتصادی، تجاری، گردشگری و فرهنگی با کشورهای همسایه تنظیم کرده است.

سرکنسول ایران در اربیل عراق با اشاره به جایگاه ویژه عراق در این راستا، عنوان کرد: امیدواریم با برنامه ریزی لازم زمینه توسعه تعاملات تجاری با کشور عراق فراهم شود.

رشنودی با اشاره سیاست تعاملات دو طرفه و رفت و برگشت ایران در حوزه اقتصاد و تجارت، بیان داشت: ارتقای این سطح تعاملات تجاری لرستان با کشور عراق در دستور کار قرار گرفته و با توجه به ظرفیت‌های فراوانی که در لرستان وجود دارد امیدواریم این امر محقق شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 994879