cpa
27 آذر 1401 - 21:40

انتقاداز عدم برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب درتبریز طی سال جاری

تبریز- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی از عدم برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب در تبریز طی سال جاری انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، تراب محمدی شامگاه یک شنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با تشکر از اصحاب رسانه افزود: اهالی فرهنگ و هنر در استان آذربایجان شرقی به خصوص اصحاب رسانه در نا آرامی‌های اخیر به خوبی درخشیدند.

وی هم چنین در خصوص دشمنی کشورهای غربی با جمهوری اسلامی ایران گفت: بر مبنای نظریه پردازان کشور آمریکا، انقلاب اسلامی از بدو تولد تا به حال دشمنانی دارد که بر مبنای همین نظریه‌ها این دشمنی‌ها ادامه دار خواهد شد و بنابر اعترافات خودشان آنها صدها هزار میلیارد هزینه کرده اند تا فرهنگ ایرانی را از بین ببرند تا مردم ایرانی به ایرانی بودن خودشان افتخار نکنند و بر همین اساس بر روی سه مورد فرهنگ شهادت، انتظار، امید، مرجعیت و ولایت فقیه کار کردند که تأثیرات آن را می‌توان در اغتشاشات اخیر مشاهده کرد.

محمدی ادامه داد: استان ما با داشتن سابقه تاریخی تمدن و فرهنگ، دانشمندانی که در طول تاریخ حاضر بوده و هزاران انسان‌های فرهنگی دیگر و با اشاره به اولین‌های شهر تبریز، نقش آذربایجان شرقی در خصوص این قضایا روشن و ملموس بوده است که رسانه‌ها نیز در این خصوص بیانیه‌ای را صادر کردند.

وی با اشاره به امنیت حاکم در استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: در خصوص اغتشاشات استان آذربایجان شرقی تنها یک روز نا آرام بود که پس از آن در حال حاضر در آرامش کاملی قرار دارد.

محمدی از معاون حقوقی، امور مجلس شورای اسلامی و استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار شد: استان آذربایجان شرقی بر اساس ظرفیت‌هایی که در عرصه فرهنگ و هنر دارد نیازمند مساعدت‌های اقتصادی بوده و این امر در دوران کرونا که کمک‌هایی به جامعه هدف صورت می‌گرفت قابل مشاهده و درک بوده و نیازمند صندوق‌های قرض الحسنه می‌باشد.

وی در خصوص عدم برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب در سال جاری عنوان کرد: سالیان سال است که نمایشگاه بین المللی کتاب در شهر تبریز برگزار می‌شود اما امسال شاهد این اتفاق نبودیم یا وجود اینکه بخشی از اعتبارات آن نیز از اعتبارات استانی تأمین می‌شد و امید است در سال‌های آینده از چنین رویدادی غافل نشویم.

محمدی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که استان آذربایجان شرقی سر استان‌های دیگر است ادامه داد: استان آذربایجان شرقی از لحاظ رسانه از دیگر استان‌ها سر تر است و ظرفیت این را دارد که روزنامه‌ای ملی با قاعده و قواعد آذربایجان در استان موجود باشد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 918830