cpa
02 بهمن 1401 - 11:49

جمع‌آوری و بازسازی ۱۲ هزار متر انهار فرسوده در منطقه ۸ تهران

شهردار منطقه ۸ تهران گفت: طول عملیات جمع‌آوری و بازسازی انهار قدیمی در سطح محلات این منطقه به بیش از ۱۲ هزار متر طول رسید.

فاطمه تنهایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر از جمع آوری انهار قدیمی و تبدیل آن به کانیو کتابی با هدف کاهش آبگرفتکی در محلات ۱۳ گانه منطقه خبر داد و گفت: در راستای توسعه محلات، در ۱۰ ماه اخیر بیش از شش هزار و ۵۰۰ متر طول از انهار قدیمی نوسازی شده است.

شهردار منطقه ۸ تهران هدف از این اقدام را هدایت آب‌های سطحی و رفع آبگرفتگی و آب‌ماندگی در معابر دانست و افزود: با توجه به اینکه ناحیه سه شهرداری منطقه ۸ تهران از نواحی کم برخوردار است، این عملیات در حدود ۲۰ تعداد کوچه از این ناحیه اجرا شده است.

وی افزود: همزمان با بهسازی انهار، عملیات روکش آسفالت به مساحت بیش از ۲۴ هزار متر مربع نیز انجام گرفته است.

تنهایی از احداث دو هزار و ۲۰۰ متر نیم جوی بتنی و نهرسازی از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون در ناحیه ۲ شهرداری منطقه ۸ خبر داد و تصریح کرد: این اقدام عمرانی در بیش از ۱۸ معبر و خیابان اصلی با هدف روان سازی آب‌های سطحی انجام گرفته است.

شهردار منطقه ۸ در پایان سهم ناحیه یک این منطقه در بهسازی و احداث کانیو را حدود هزار و ۹۰۰ متر طول بیان کرد و گفت: رفع مشکلات زیست محیطی، جلوگیری از انباشت زباله‌ها و آبگرفتگی در انهار، حذف پل‌های ناهمگن، پیشگیری از تجمع حشرات و حیوانات موذی، تعریض معابر برای تردد و پارک وسایل نقلیه، کاهش هزینه‌های لایروبی بخشی از اهداف جمع آوری، بهسازی و نوسازی انهار در منطقه ۸ است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 990115