cpa
03 دی 1401 - 12:10

جهاد تبیین باید مردمی شود / روضه‌های خانگی کانون جهاد تبیین

قزوین- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین با بیان اینکه باید بتوانیم موضوع جهاد تبیین را مردمی کنیم، گفت: یکی از قالب‌های مردمی کردن جهاد تبیین روضه‌های خانگی است.

حجت‌الاسلام یوسف پورآرین در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ضرورت تبیین یکی از اولویت‌های سازمان تبلیغات اسلامی در ایام فاطمیه است، اظهار کرد: ایام فاطمیه فرصت مناسبی برای جهاد تبیین با تمرکز بر امیدآفرینی است.

وی افزود: هدف اصلی دشمن از هجمه‌های شبانه روزی توسط هزاران دستگاه تبلیغاتی خود ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم است و راه مقابله با آن این است که از ظرفیت ایام فاطمیه و محافل تشکیل شده در آن بتوانیم بر روی تبیین گری و روشنگری تمرکز کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین ادامه داد: مؤلفه‌های امیدآفرینی در کشور و استان ما زیاد است و باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: در کنار فعالیت مساجد و هیئت‌های مذهبی در این ایام، تمرکز زیادی بر روی تقویت محافل و روضه‌های خانگی داریم.

حجت‌الاسلام پورآرین با بیان اینکه بانوان محور اصلی روضه‌ها و محافل خانگی هستند و این اتفاق مهم و بزرگ تحت عنوان خانه‌های مادری انجام می‌شود، تصریح کرد: نیاز است فعالان هیئتی و مذهبی روضه‌ها و محافل خانگی را تقویت کرده و این محافل به کانون جهاد تبیین تبدیل شوند.

وی با تاکید بر اینکه باید بتوانیم موضوع جهاد تبیین را مردمی کنیم، یکی از قالب‌های مردمی کردن جهاد تبیین همین روضه‌های خانگی است و امیدواریم در این ایام بتوانیم بر روی آن تمرکز ویژه ای داشته باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین از شناسایی بانوان فعال در محله و مساجد به عنوان کنشگر و فعال در حوزه جهاد تبیین، خبر داد و گفت: این بانوان راهبران جهاد تبیین در محلات هستند و پس از آموزش‌های لازم گروه‌های تبیینی را در سطح مساجد راه اندازی خواهند کرد.

راه اندازی گروه‌های تبیینی در ۲۰ محله قزوین

وی تاکید کرد: امیدواریم این طرح در ۲۰ محله و مسجد آغاز شود و گروه‌های تبیینی ما با محوریت بانوان راه اندازی شود.

حجت‌الاسلام پورآرین با اشاره به اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی و توانمند سازی از دیگر برنامه‌های ما بوده که تعدادی از آن برگزار شده و استمرار نیز خواهد داشت، اظهار کرد: این برنامه‌ها با هدف توانمند کردن سرشبکه های تبلیغی و هماهنگی در ارائه محتوا است.

وی با اشاره به اینکه بیان شخصیت و فضائل حضرت زهرا (س) و سبک زندگی فاطمی اولویت محسوب می‌شود، افزود: در موضوع زن و زندگی و آزادی، اسلام و اهل بیت پرچم دار اهمیت و شخصیت قائل شدن برای زن هستند.

این مسئول در پایان با بیان اینکه باید بتوانیم در فضایی که دشمن دست گرفته شخصیت حضرت زهرا (س) و حتی نگاه اسلام به مقام رفیع زن را برای جامعه تبیین کنیم، یادآور شد: زندگی حضرت زهرا (س) صرف جهاد تبیین شده و همواره به دنبال تبیین جایگاه ولایت بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 930019